RSS

چگونه از شر مگس‌ها خلاص شویم؟

20 ژوئن

مگس.jpg

چگونه از شر مگس‌ها خلاص شویم؟.
.
.
تله مگس بطری
 
۱- یک بطری خالی آب معدنی دست و پا کنید. دقت کنید که بطری تمیز باشد (ماده غذایی در داخل آن نباشد).
 
۲- سر بطری را ببرید. با استفاده از یک قیچی سر قیف مانند بطری را ببرید (تقریبا از میانه بطری). به این ترتیب شما دو قسمت دارید: سر (قسمت قیفی) و ته بطری. باید برش را طوری بزنید که وقتی قسمت قیفی را به طور وارونه درون ته بطری قرار می‌دهید، بایستد و نیافتد. می‌توانید از چاقو هم برای بریدن بطری استفاده کنید.
 
۳- قیف را وارونه کنید. اگر قسمت قیفی را به درستی بریده باشید، وقتی آن را به طور وارون درون قسمت ته بطری فرو کنید به راحتی میایستد و به دیواره‌ها می‌چسبد.
 
۴- دوقسمت بطری را به هم وصل کنید. آسان ترین راه برای انجام ایم کار آن است که با استفاده از چسب نواری دو قسمت را به هم بچسبانید. چسب را ۳ تا ۴ بار دور بطری بچرخانید تا دو قسمت به خوبی به هم بچسبند. با استفاده از منگنه یا گیره کاغذ هم می‌توان این کار را انجام داد.
 
۵- مخلوط شکر نرم شده را درست کنید. ۵ قاشق غذاخوری شکر درون یک قابلمه بریزید. قابلمه را روی اجاق بگذارید. مقداری آب روی آن بریزید، تا جایی که روی شکرها را بگیرد. با شعله متوسط به آرامی مخلوط را جوش آورید. آن را به خوبی هم بزنید تا یک شربت غلیظ به دست آید. سپس اجازه دهید مخلوط خنک شود.
 
۶- با استفاده از قاشق مخلوط را درون قیف بریزید. سعی کنید مایع به دیواره‌های قیف هم برخورد کند تا مگس‌هایی که به سمت آن جذب می‌شوند از همان ابتدا بچسبند.
 
۷- از یک طعمه دیگر استفاده کنید. به جای طعمه بالا می‌توانید چند تکه سیب، مقداری گوشت خام یا آب و شکر به درون بطری بریزید.
 
۸- اگر طعمه‌ای که استفاده کرده اید مایع است مقداری سرکه، ترجیحا سرکه سفید به آن اضافه کنید.
 
۹- بطری را در مکانی آفتاب گیر قرار دهید. به این ترتیب اگر طعمه‌تان جامد باشد، بوی بیشتری متساعد می‌کند و اگر مایع باشد بخار می‌شود و مگس‌ها راحت تر آن را پیدا خواهند کرد.
 
۱۰- زمانی که به مقدار کافی مگس درون تله‌ای که ساخته اید جمع شد، آن را دور بریزید و تله‌ای دیگر درست کنید!
.
.
.
تله قوطی
 
۱- یک بطری مناسب پیدا کنید. یک بطری با سایز استاندارد مناسب است.
 
۲- یک چسب نواری تهیه کنید.
 
۳- چسب نواری را دور بطرری بپیچید. مواظب باشید که به قسمت چسبناک چشب دست نزنید و یا آن را کثیف نکنید، در غیر این صورت تله‌تان کار نخواهد کرد. چسب را محکم دور بطری بپیچید و در حین کار آن را به خوبی روی قوطی بمالید. این کار را برای این انجام می‌دهید که چسب به خوبی به بطری منتقل شود.
 
۴- چسب را از روی بطری بکنید. چسب را به آرامی از روی بطری بکنید. به این ترتیب سطح قوطی چسبناک خواهد شد.
 
۵- یک چراغ قوه کوچک درون بطری قرار دهید. اگر بتوانید چراغ قوه‌ای با لامپ یو وی پیدا کنید بهتر است. مگس‌ها بیشتر به سمت یو وی جذب خواهد شد.
 
۶- در شب از این تله استفاده کنید. این تله را در اتاق خواب‌تان بگذارید و از شر مگس، پشه و هر موجود بالدار دیگری خلاص شوید. (اگر نور چراغ قوه اذیت‌تان می‌کند تله ار بیرون از اتاق بگذارید) این حشرات به دیواره‌های چسبناک قوطی خواهند چسبید.
 
۷- اگر تله‌تان به خوبی کار نکرد و حشره‌ای به آن نچسبید احتمالا قوطی‌تان به قدر کافی چسبناک نیست.
 
۸- زمانی که تله پر از حشره شد آن را دور بیاندازید و تله دیگری درست کنید.
.
.
.
تله جا مربای شیشه‌ای/پلاستیکی
 
۱- یک جا مربای کوچک پیدا کنید.
 
۲- مقداری سرکه درون آن بریزید. بهتر است از سرکه سیب استفاده کنید. حدود ۳ سانتی متر از شیشه را با سرکه پر کنید.
 
۳- مقداری مایع ظرف شویی درون شیشه جا مربا بریزید. چند قطره کافی است. به این ترتیب کشش سطحی سرکه را از بین می‌برید و مگس‌ها و دیگر حشرات نمی‌توانند با استفاده پاهاشان بر روی مایع بایستند.
 
۴- مقداری میوه یا گوشت خام درون شیشه مربا بریزید. به جای سرکه و مایع طرف شویی می‌توانید سیب یا گوشت درون شیشه جا مربا بریزید. بوی مواد غذایی مگس‌ها را جذب خواهد کرد.
 
۵- روی جا مربا را با پلاستیک بپوشانید. یک تکه پلاستیک ببرید و آن را محکم دور دهانه شیشه مربا قرار دهید. می‌توانید با استفاده از چسب نواری آن را در سر جایش محکم کنید.
 
۶- تعدادی سوراخ درون پلاستیک ایجاد کنید. با استفاده از یک خلال دندان، قیچی، چاقو یا هر وسیله دیگری حداقل ۴ سوراخ کوچک روی پلاستک ایجاد کنید. به این ترتیب مگس‌ها راهی برای ورود به درون تله دارند.
 
۷- تله را در خانه قرار دهید و منتظر به دام افتادن مگس‌ها باشید. بسیاری از مگس‌ها بعد از ورود به تله نمی‌توانند راه خروج را پیدا کنند.
 
۸- مگس‌ها را بکشید. تعداد زیادی از آنها بعد از ورود خواهند مرد اما ممکن است برخی هم زنده بمانند. با استفاده از هر روشی که دوست دارید می‌توایند مگس‌های گیره افتاده درون شیشه مربا را بکشید.
.
.
.
تله کاغذ چسبناک
 
۱- یک کیسه کاغذی تهیه کنید. این کیسه باید حتما کاغذی و دراز باشد.
 
۲- کیسه را به صورت نواری ببرید. نوار ها باید ۲ در ۱۵ سانتی متر باشند. در حدود ۵ الی ۶ عدد از این نوارها احتیاج خواهید داشت.
 
۳- با استفاده از یک چاقو یا قیچی یا هر وسیله دیگری یک سوراخ، به فاصله ۲ سانتی متر از انتهای نوار، در آن ایجاد کنید. برای همه نوارها این کار را انجام دهید.
 
۴- از میان سوراخ نخی رد کنید. نوار یا سیمی به طول حداقل ۱۵ سانتی متر ببرید، آن را از میان سوراخ نوار رد کنید و آن را گره بزنید. برای همه نوارها این کار را انجام دهید.
 
۵- محلول شکری درست کنید. یک قسمت شکر، یک قسمت عسل و یک قسمت آب را درون یک ماهیتابه یا قابلمه بریزید. قابلمه را روی حرارت متوسط قرار دهید و صبر کنید تا همه مواد با هم مخلوط شوند. سپس اجازه دهید مخلوط‌ خنک شود.
 
۶- نوارهای کاغذی را درون این مخلوط فرو ببرید. همه نوارهای کاغذی را درون این مخلوط فرو ببرید تا به خوبی به آن آغشته شود. سپس آنها را بیرون بیاورید و اجازه دهید خشک شوند.
 
۷- نوارها را آویزان کنید. حالا با استفاده از نخ‌هایی که به نوارها بسته بودید آنها را در نقاط مختلفی از خانه آویزان کنید. مگس‌هایی که به دنبال بوی شیرین نوارها به سمت آنها جذب می‌شوند، به زودی به آنها خواهند چسبید و می‌میرند.
 
۸- زمانی که نوارها پر از مگش و دیگر حشرات بالدار شد، آنها را دور بیاندازید و نوارهای دیگری درست کنید. از این روش برای مبارزه با برخی آفات گیاهان‌تان هم می‌توانید استفاده کنید. این نوارها را در اطراف گلدان‌های گیاهان خانگی یا درون باغچه، آویزان به درختان، هم می‌توانید قرار دهید.
 
بیان دیدگاه

نوشته شده توسط در ژوئن 20, 2018 در Uncategorized

 

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

 
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: