RSS

بااین کارها جذابیت خود را کاهش می دهید

13 ژوئیه

charli.jpg

بااین کارها جذابیت خود را کاهش می دهید
.
• کمبود خواب
هر زمانی که از خوابمان می زنیم، بی اختیار از جذابیتمان نزد دیگران کم خواهد شد. پژوهشگران در سال 2010 از افرادی که شب قبل از پژوهش حداقل هشت ساعت خوابیده بودند، عکس گرفت و آن ها را با عکس کسانی که 31 ساعت نخوابیده بودند مقایسه کرد.
شرکت کنندگان دیگر آن مطالعه عکس های هر دو گروه را بر اساس معیارهای متفاوت ارزیابی کردند. افراد دچار کمبود خواب نه تنها (طبیعتاً) خسته به نظر می رسیدند، بلکه جذابیت کمتر، سلامت کمتر و ناراحتی بیشتری برای شرکت کنندگان ارزیاب داشتند.
.
.
• بدجنس بودن
در مطالعه انجام شده در سال 2014، پژوهشگران از چند زن و مرد خواستند تا به تصاویر افراد دیگر نگاه کنند؛ البته همه آن افراد نگاهی کاملا خنثی داشتند.
 
برخی از تصاویر اما حاوی کلمات چینی برای خوب و صادق بودند و برخی دیگر نیز با کلمات شیطان و بدجنس همراه شده بودند. تعدادی از تصاویر هم حاوی هیچ اطلاعات خاصی نبودند.
در نهایت مشخص شد افرادی که با واژگانی از قبیل شیطان و بدجنس توصیف می شوند، از جذابیت کمتری برخوردار هستند.
.
.
• زبان بدن
طبق پژوهش انجام شده در سال 2016 میلادی، ژست بدن می تواند کاری کند تا شما کمتر جذاب باشید.
پژوهشگران در مطالعه ای چند پروفایل در برنامه های دوست یابی اینترنتی مبتنی بر GPS برای زنان و مردان ساختند. در تعدادی از این پروفایل ها، تصاویر زنان و مردان با ژست های جمع شونده بودند؛ برای نمونه، پاهایشان روی هم انداخته شده بود و یا شانه هایشان را به سمت داخل جمع کرده بودند.
 
در مجموعه دوم تصاویر پروفایلی، همان مردان و زنان در حالت های باز شونده عکس گرفته بودند.
مثلا زمانی که دست هایشان را بالا برده بودند و یا مثلا سعی داشتند چیزی را بگیرند. نتایج این مطالعه نشان داد که تصاویر مربوط به حالت باز شونده از جذابیت بیشتری نزد کاربران برخوردار بودند.
.
.
• استرس
خونسرد باشید، زیرا این کار ممکن است شما را جذاب تر جلوه دهد. مطالعه انجام شده در سال 2013 نشان داد که زنان دچار استرس شدید از جذابیت کمتری نزد مردان برخوردار هستند.
پژوهشگران این مطالعه ادعا کردند که احتمالا میزان کورتیزول بالا و استرس کمتر با سلامتی و باروری بیشتری در ارتباط باشد.
.
.
• خوشحالی یا غرور بیش از حد
درست است که خوشحالی یکی از معیار های جذابیت مردان نزد خانم ها محسوب می شود، اما دختر ها از مردانی که همیشه لبخند می زنند زیاد خوششان نمی آید. از طرف دیگر، مردان از غرور خوششان می آید، اما از دخترانی که بسیار مغرور هستند دوری می کنند.
پژوهشی در سال 2011 بر روی 1000 نفر انجام شد. در این پژوهش، تصاویری از جنس مخالف به هر شخص نشان داده شد تا افراد نظرشان را نسبت به میزان جذابیت آن ها بگویند.
نتایج نشان داد بالاترین میزان جذابیت زنان نزد مردان هنگامی است که آن ها بسیار شاد به نظر می رسند و کمترین میزان جذابیتشان نیز هنگام نمایش غرور است. از سوی دیگر، بالاترین میزان جذابیت مردان برای زنان مربوط به هنگامی بود که آن ها مغرور به نظر می رسیدند و کمترین میزان جذابیت نیز مربوط به زمانی بود که در تصاویرشان خوشحال دیده می شدند.
.
.
• شوخ طبع نبودن
نتایج پژوهش انجام شده در سال 2009 نشان داد که شوخ طبع نبودن یا حتی داشتن حد متوسط شوخ طبعی از میزان جذابیت افراد کم می کند. این پژوهش همچنین نشان داد که جنسیت نقش زیادی در این مسئله بازی نمی کند و تمام افراد اعم از زن و مرد شامل این مورد می شوند.
.
.
• تنبلی
مجموعه آزمایش های جالب که در سال 2004 منتشر شد، نشان داد که میزان جذابیت افراد با فاکتورهایی از جمله کمک کردن به دیگران در ارتباط است. در یکی از این آزمایش ها، محققین از دانشجویان یک درس 6 هفته ای باستان شناسی خواستند تا بر اساس ملاک های مختلف به شخصیت و میزان جذابیت یکدیگر در آغاز و پایان دوره امتیاز دهند.
این پژوهش نشان داد آن دسته از دانشجویانی که تنبل بودند، حتی میزان جذابیتشان از حد متوسط هم در آخر دوره 6 هفته ای کاسته شده بود.
.
.
• بوی خیلی نزدیک یا خیلی متفاوت
دانشمندان بر این باورند که بشر همواره به دنبال جفتی گشته که از نظر ژنتیکی نه خیلی از او متفاوت باشد و نه خیلی شبیه؛ و ما این قضیه را از روی بو تشخیص می دهیم.
نتایج پژوهش انجام شده نشان داد که زوج هایی که از لحاظ ژنتیکی خیلی نزدیک یا خیلی دور از هم هستند، احتمال خیانت بینشان بیشتر می شود.
.
.
• دروغ گفتن در مورد سن و درآمد
نتایج یک پژوهش انجام شده در سال 2006 میلادی نشان می دهد که دروغ گفتن می تواند یک مورد بسیار منفی هم برای مردان و هم برای زنان باشد. اگر شما عادت دارید در مورد سن و درآمد ماهیانه تان دروغ بگویید، به شما قاطعانه پیشنهاد می کنیم که این کار را نکنید.
در پژوهش فوق، شرکت کنندگان آگهی های مربوط به زنان و مردان را خواندند. لازم به توجه است که این افراد به طرق مختلف توضیح داده شده بودند. باهوش یا خنگ، مستقل یا وابسته، راستگو یا دروغ گو. شرکت کنندگان سپس می بایست آن افراد را با توجه به میزان جذابیتشان نمره دهی کنند. در نهایت مشخص شد که صداقت مهمترین عامل افزایش دهنده جذابیت است.
.
Advertisements
 
بیان دیدگاه

نوشته شده توسط در ژوئیه 13, 2016 در Uncategorized

 

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

 
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: